מן התקשורת

קישור לכתבה
קישור לכתבה
קישור לכתבה
קישור לכתבה
קישור לכתבה
קישור לכתבה
קישור לכתבה
קישור לכתבה
קישור לכתבה
קישור לכתבה
קישור לכתבה
משפחה| מאת ליאת מזרחי

כתבה ב"עולם האישה"
 

"טובת הילדים חייבת להיות במרכז שיקוליהם של ההורים המתגרשים כדי שילדיהם ישרדו את המשבר ואף ייצאו ממנו מחוזקים״. כך כותבת עורכת הדין שירי מלכה בספרה החדש ״איך להתגרש מבלי להרוס לילדים שלך את החיים״ ומדריכה צעד אחר צעד מתי לספר לילדים על הפרידה, איך להבטיח את עתידם הכלכלי, באיזה אופן מחליטים על הסדרי משמורת והסכמי הורות, כיצד מסלקים את האלימות מתוך חיי המשפחה, למה כדאי לתת לילדים לומר את דברם, וגם: איך מתגרשים כשמדובר בשני הורים מאותו מין?

המומחים| מאת אילנה שטוטלנד

כתבה ב"הורים וילדים"
 

תקופת ההיריון, כמו תקופות משמעותיות אחרות במהלך חיינו, רוויה לחצים והתרגשויות המביאים לא אחת לפערים וסכסוכים בין בני הזוג. אולם לא תמיד מדובר בסכסוך חולף,ולעתים רווקא ההיריון מעלה ומציף בעיות שהיו בקשר מאז ומתמיד, וכעת עם ההיריון והשינוי בחיי הצדדים הקשיים עולים והסכסוך מחריף ומוביל להחלטה להיפרד. 

איך להתגרש מבלי להרוס לילדים שלך את החיים | מאת כרמית ספיר ויץ

כתבה ב"מעריב"
 

לא אחת בתהליך הגירושים הארוך, והמכוער, נשכחת טובת הילד, והוא מהווה כלי ניגוח במאבק בין ההורים. האם החקיקה החדשה, שתיכנס בחודש הבא לפיה עמדתם של בני גיל 6 ומעלה תישמע בהליך, תצליח להפוך אותו לקצת פחות טראומטי?

חושבים להתגרש וחוששים לפגוע בילדים?| מאת שירי גלס

כתבה ב"זמנים מודרנים"
 

הדילמה בין הרצון להשתחרר מהזוגיות לבין האחריות כלפי הילדים, מכבידה על ההורה במצבי פרידה... היא מציעה מדריך מעשי לאנשים שלא רוצים להמשיך בחיי הנישואים שלהם אבל מעוניינים בהחלט בטובת ילדיהם.

בדיוק עכשיו | מאת אסי פרידמן

כתבה ב"לאישה"
 

תהליך הגירושין מאדם שהיה הכי קרוב אלינו הופך לא פעם למחמה מכוערת שמלווה בביזוי הדדי, השמצות ושנאה יוקדת. עו"ד שירי מלכה נפגשת מידי יום עם זוגות כאלה ורואה את ילדיהם שנשכחו במהלך הקרבות.

לסיים את זה יפה | מאת עו"ד שירי מלכה, מערכת וואלה

כתבה ב"וואלה"

 

החלטתם להתגרש. את עוזבת את בעלך או הוא אותך. כולם מרוצים. כמעט. במסלול הזה שבו כל אחד מכם הולך לדרך עצמאית ונפרדת יש את אלו שמהם אתם לא מתגרשים למרות שלפעמים עבורם זה בהחלט מרגיש כך. אז איך עושים את זה? איך מתגרשים מבלי להכאיב לילדים שלכם?

חמש טעויות נפוצות בתהליך גירושין | מאת עו"ד שירי מלכה

כתבה ב"bwoman"
 

רק לפני מספר שנים רקדתם לצלילי השיר האהוב שבחרתם. זה שמזכיר לכם את הפגישה הראשונה, האהבה והקסם. אז לא האמנתם שזה יכול לקרות. בטח שלא לכם. אבל הרגע הגיע, הקסם פג, הקשר נגמר ואתם מחליטים שוב, לצאת לדרך חדשה רק שהפעם כל אחד בנפרד. אז איך עושים, ממה מתחילים ואיך לא פוגעים בילדים?
מהם חמש הטעיות הנפוצות של זוגות היוצאים לתהליך גירושין? קראו והימנעו:
 

איך להתגרש מבלי להרוס לילדים שלך את החיים | מאת עו"ד שירי מלכה

כתבה ב"mamy"
 

לאחרונה כמה וכמה מחברי התגרשו. היו שעשו זאת בתהליך מכובד, ששמרו את הילדים מחוץ למאבק והיו כאלה שערבו את הילדים ופגעו בהם, או לפחות אחד הצדדים נהג בדרך זו. אף על פי ש100% המתגרשים מצהירים בקול רם שהם מוכנים להכל רק לא לפגוע בילדים ... בדרך, תוך כדי הוויכוחים, אי ההסכמות והרגישות הם לפעמים שוכחים ואת ההבטחה הזו שנתנו.

 

אני חושבת שזו גדולה להצליח להתגרש יפה מבלי לערב את הילדים, בלי להכניסם לתמונה ולפעמים כדי לעשות את התהליך נכון כדאי לקבל עזרה מאנשי מקצוע.

עו"ד שירי מלכה, עורכת דין בעלת משרד העוסק בסכסוכים בתוך משפחות וביניהם סכסוכי גירושין, שמעה במהלך שונת עבודתה זוגות רבים כל כך מבטיחים לא לפגוע בילדים אך מצאה אותם אבודים בתוך התהליך.

איך להתגרש מבלי להרוס לילדים שלך את החיים | מאת עו"ד שירי מלכה

כתבה ב"השרון פוסט"
 

התחתנתם, חגגתם, הקמתם בית בישראל ואתם מאושרים עד הגג. מספר שנים אחרי כן, אתם מגלים שהקסם אבד ומחליטים שזהו זה, מפרקים את החבילה. וכאן מגיעה הנקודה ששכחתם את ההתחלה ויותר מכך מתחילים לשכוח שהחבילה הזו כוללת גם ילדים.

 

אז נכון, גירושים הם לא דבר פשוט. ונכון ש100% המתגרשים מצהירים בקול רם שהם מוכנים להכל רק לא לפגוע בילדים אבל בדרך, תוך כדי הוויכוחים, אי ההסכמות והרגישות הם לפעמים נשכחים ואת ההבטחה הזו שנתתם לעצמכם שהילדים לא יפגעו אתם לא כל כך יודעים איך לקיים.
 

להתגרש מבלי להרוס לילדים את החיים

כתבה ב-"News1"

 

עו"ד שירי מלכה החליטה לכתוב מדריך שיעזור למחליטים להתגרש או לכאלו שנמצאים בתהליך גירושין לעשות את זה אחרת - להתגרש מבלי להרוס לילדים את החיים ולזכור לכל אורך הדרך שהבטחות צריך לקיים.

 

תחתנתם, חגגתם, הקמתם בית בישראל ואתם מאושרים עד הגג. מספר שנים אחרי כן, אתם מגלים שהקסם אבד ומחליטים שזהו זה, מפרקים את החבילה. וכאן מגיעה הנקודה ששכחתם את ההתחלה ויותר מכך מתחילים לשכוח שהחבילה הזו כוללת גם ילדים.
 

איך להתגרש מבלי להרוס לילדים שלך את החיים?

כתבה ב"קישקש"

 

כשבני הזוג מחליטים לפרק את החבילה, לרוב הילדים הם הראשונים להיפגע. אבל זה לא חייב להיות כך. אז איך בכל זאת אפשר למזער את הפגיעה? הנה כמה כללי אצבע שכדאי לנסות ולאמץ ככל האפשר לרבנות:

רוצים לקבל עוד עדכונים? הצטרפו לקישקש בפייסבוק

מה כן לעשות?

מודיעים לילדים: מהילדים לא מתגרשים. זה המסר שחייב לעבור בתקשורת בין ההורים לילדים במטרה אחת ויחידה שהילדים יזכו לסביבה יציבה. במסגרת המסר הברור הזה חשוב להבהיר שאין הפרידה קשורה אליהם בשום דרך ומבחינתם אתם תמשיכו להיות שני הורים נוכחים בחיי הילדים.